Akyurt Gazetesi

Fuar Alanını Büyükşehir ve Akyurt Belediyesi Yapacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek anayasa referandumu öncesinde ilk mitingini Akyurt’ta yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek anayasa referandumu öncesinde ilk mitingini Akyurt’ta yaptı.

Akyurt Fuar Alanı’nı 2 sene içinde bitirmeyi arzu ettiklerini vurgulayan Başkan Gökçek, özetle şunları söyledi: “Fuar alanını yaparken, ticaret erbabını, sanayi erbabını bu işin içine sokmaya çalıştık. Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Sanayi Odası, Esnaf odası, TOBB, Akyurt Belediye ve Büyükşehir Belediyesi olarak 7’li ekip oluşturduk. Şimdiye kadar burasının 30 defa bitmesi lazımdı. İhale yaptık, pazarlık ettik ama fiyatı aşağı indiremedik, iptal etmek zorunda kaldık. Arkasından TOBB Başkanı ‘biz buraya artık para veremiyoruz, hisselerimizi size devredelim’ demeye başladı. Sanayi Odası da Ticaret Borsası da aynısını söyledi. Sadece Ticaret Odası kaldı. Onun üzerine toplantı yaptık. Toplantıda biz dedik ki; Akyurt Belediyesi ve Büyükşehir Belediye olarak biz kendimiz yapacağız. Siz çıkın gidin dedik. Bizim paramızı verin dediler. Seçimden önce bitirmek istiyoruz dedik. Nisan ayında başlayacağız. Anlaşmayı yapar yapmaz 2 sene içerisinde bitirmeyi arzu ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Kuruluş - 2009 akyurtrehberi.com - Her hakkı saklıdır.