Akyurt Gazetesi

Emlakçılardan Belediyeye Tepki

Çankırı Yolu üzerinde yer alan ve Akyurt Belediyesi tarafından sökülen işletmelere ait tabelalar kullanılamaz hale getirildi.

Akyurt Belediyesi zabıta ekipleri 7 Mart 2016 günü gece yarısında Çankırı Yolu üzerinde yer alan ve çoğunluğu emlakçılar tarafından yerleştirilmiş olan tabelaları sökmüştü.

Akyurt Belediyesi Lojistik Tesisi yanında yer alan alana bırakılan ve esnafa ait olan tabelaların kullanılamaz durumda olmasına esnaf tepki gösterdi.

Belediye tarafından gece yarısında kesilmek suretiyle toplanan tabelaları geri almak isteyen esnaflar şok yaşadı. Tabelaların kullanılamaz durumda olduğunu ifade eden bazı esnaflar ise bilinçli bir şekilde bu hale getirildiği öne sürdü.

Esnaf bu duruma tepki gösterdi.

Akyurt'un tanıtımı ve adının duyurulması için emlak sektörünün büyük katkı sağladığını ifade eden esnaflar "Emlak sektörü ilçemizin adının duyurulması ve ticaretin gelişmesi adına önemli işler gerçekleştiriyor. Bizler Akyurt'un tanıtımı için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, bizlere bu konuda yardımcı olunması gerekiyor." ifadelerini kullandılar.

"Belediye tabelaları sökmeden önce bizlere gerekli bilgilendirmeyi yapmadı" diyen esnaflar "Eğer bu konuda bizimle irtibata geçilseydi, herkes kendi tabelasını kaldırırdı, şimdi hurda haline geldi" dediler.

 

Haber: Ufuk Gazetesi

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Kuruluş - 2009 akyurtrehberi.com - Her hakkı saklıdır.