Akyurt Gazetesi

Baraj İçin Akyurt Ganinin Ağıl Protokolü İmzalandı

Akyurt’ta Ganinin Ağıl mevkiine sel kapanı – baraj inşaatı yapılmasına ilişkin protokol, Akyurt Belediyesi ile Devlet Su İşleri (DSİ) 5’inci Bölge Müdürlüğü arasında imzalandı.

DSİ 5’inci Bölge Müdürü Mahmut Dündar Akyurt Belediye Başkanı GültekinAyantaş, Başkan Yardımcıları İlhan Şener ve Metin Çınar ile görüştü.

Görüşmede DSİ 5’inci bölge müdürü Mahmut Dündar, Devlet Su İşleri kurumunun Türkiye için en önemli işleri yapan kurumlardan biri olduğunu belirtti. Dündar 5’inci bölge olarak sorumluluk alanında bulunan Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Çorum gibi şehirlerde gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında misafirlerine bilgi verdi.

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise Mahmut Dündar ile görüşmesinde “Devlet Su İşleri’nin çalışmaları fazla göz önüne çıkmasa da önemini herkesin bildiğini düşünüyorum. Ülkemizin enerji ihtiyacını karşılamak için gereken çalışmayı yaptığınızı da söylemek istiyorum. Size ve ekibinize teşekkür ediyorum. Bu protokolün Akyurt’a ve Devlet Su İşleri’ne hayırlı olmasını diliyorum.” Diye konuştu.

Daha sonra 2017 yılında su tutmaya başlaması amaçlanan baraj inşaatı için tüm yetkililerin katılımıyla protokol imzalandı.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Kuruluş - 2009 akyurtrehberi.com - Her hakkı saklıdır.