Akyurt Gazetesi

Akyurtlu Çiftçilere Tohum Dağıtıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı ve Akyurt Belediyesi’nin girişimleri ile Akyurtlu çiftçilere yem bitkileri tohumu dağıtıldı.

Akyurt Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Şener ile Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Kalkınma Projeleri Şube Müdürü Mevlüt Oğuz’un da katıldığı tohum dağıtımı Akyurt Belediyesi önünde gerçekleşti.

Çiftçilerin ekerek hayvan yemi olarak kullanacağı fiğ, mısır, yonca ve korunga tohumları yüzde 75 hibe desteğiyle temin edildi ve çiftçilere dağıtıldı.

Başkan Yardımcısı Şener yaptığı açıklamada “İlçemizde tarım ile ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz ay Belediye Başkanımız Gültekin Bey ve Daire Başkanımız Özgür Bey’in de katılımıyla hemşerilerimize 8 bin Ankara Armudu fidanı dağıttık. Şimdi ise üreticilerimizden başvuruları Akyurt Belediyesi olarak biz aldık, Büyükşehir Belediyemiz de bize tohum desteği verdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çiftçilerimiz için desteklerimizin devam edeceğini söylemiştik. Bunu gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Kuruluş - 2009 akyurtrehberi.com - Her hakkı saklıdır.