Akyurt Gazetesi

Akyurt Protokolünden MAN Türkiye Ziyareti

Her hafta ilçedeki fabrikalara ziyaret gerçekleştiren Akyurt heyeti, bu hafta Avrupa’nın en büyük otobüs fabrikalarından biri olan Man Türkiye A.Ş’yi ziyaret etti.

Ziyarette Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri, AKSİAD (Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği) temsilcileri ve Akyurt’taki resmi kurum amirleri de yer aldı.

Man Türkiye A.Ş. CEO’su Münür Yavuz, üretim bandını gezerken ziyaretçilere fabrika hakkında bilgi verdi. Yavuz “Günde 8 buçuk adet ortalamayla otobüs üretiyoruz. Motor ve yürüyen aksamı hariç, diğer tüm parçaları burada üretiliyor. Motor aksamını da burada monte ediyoruz. Seyahat otobüsleri, şehir içi ulaşım otobüslerini bünyemizde bulunan farklı markaların adı altında üretip iç ve dış piyasaya sunuyoruz. Bugün itibariyle bin 836 çalışanımız mevcut. Gerçekten büyük bir fabrikayız. Sizleri burada misafir etmekten büyük mutluluk duyduk.” Diye konuştu.

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise “Yıllardır ilçemizde faaliyet gösteren Man Türkiye fabrikası istihdam açısından bölgede önemli bir eksiği kapatıyor. Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok önemli. Bizler de ilçemizde tüm fabrikalarımıza olduğu gibi sizlere de hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu ziyarette bize rehberlik ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Başarılı çalışmalarınızın devam etmesini diliyorum.” Diye konuştu.

Başkan Ayantaş ziyaretin sonunda Man Türkiye CEO’su Münür Yavuz, yöneticiler ve heyetle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Kuruluş - 2009 akyurtrehberi.com - Her hakkı saklıdır.