Siyaset

Akyurt Ak Parti İlçe Başkanı İstifa Etti

03/09/2016, 16:04

Ak Parti Ankara İl Başkanlığı Twitter hesabından yapılan açıklamada Akyurt İlçe Başkanı Veysel Fırat’ın sağlık problemleri nedeniyle istifa ettiği belirtildi.

AK Parti Ankara İl Başkanlığı Twitter hesabından yapılan açıklamada “Akyurt İlçe başkanımız Sn. Veysel Fırat sağlık problemleri nedeniyle İlçe başkanlığı görevinden istifa etmiştir” ifadelerine yer verildi. Fırat’ın istifa etmesi ile birlikte yönetim de düşmüş oldu.

\"\"

İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARI BAŞLADI

AK Parti Akyurt İlçe Başkanı Veysel Fırat’ın istifa etmesinin ardından yeni başkanın belirlenebilmesi için temayül yoklaması yapılacak. İlçe Başkanı Aday Adaylığı başvuruları bugün sabah başlarken, yarın öğle saatlerine kadar devam edecek. Ardından temayül yoklamalarına geçilecek.

“DİNAMİK BİR KADRO”

AK Parti Akyurt İlçe Başkanı Veysel Fırat, ciddi bir sağlık problemi olmadığını belirterek, AK Parti Akyurt’ta dinamik bir kadro oluşması için istifa ettiğini söyledi. Fırat; “65 yaşındayım, AK Parti Akyurt İlçe Yönetimini genç ve dinamik arkadaşlara bırakmak istedim, bu nedenle istifa ettim. Ayrıca oğlum İstanbul’da iş kurduğu için bende şehir dışında olacağım. AK Parti İlçe Başkanı daima vatandaşlar ile ilgilenmek durumundadır, partide bulunmak, vatandaşların isteklerine cevap verebilmek zorundadır. İstifa etmemde bunun da etkisi oldu. Yeni yönetim güçlü bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir” dedi.

“KİMSEYE KIRGINLIĞIM YOK”

“Akyurt tüm partileriyle, tüm siyasi görüşleriyle bizim ilçemiz” diyen Fırat, “Görev aldığım tarihten bugüne görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. Kimseye kırgınlığım yok. Bu ilçe tüm siyasi görüşleriyle hepimizin, siyasi görüşlerimiz farklı olabilir, birbirimizi rencide etmeye gerek yok. MHP’si, CHP’si, tüm muhalefet partileriyle birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye özen gösterdik. Özellikle 15 Temmuz darbe gecesi ilçemizde yaşananlar beni duygulandırdı, gururlandırdı. O gece 22:15’te parti teşkilatımızda olduk. 22:20’de vatandaşlar ilçe teşkilatına akın etmeye başladı, MHP Akyurt İlçe Başkanı Selami Ünür’de partimizi ziyaret ederek bilgi aldı. Bu ülkemize hep birlikte sahip çıkmaktır, gurur verici bir olaydır. Bu birlik ve beraberliğin süreceğine inanıyorum. Görev aldığım süre boyunca ilçemiz için hep birlikte çalıştık. Akyurt Halkı’na ve partililerimize teşekkür ediyorum”  şeklinde konuştu.

TEMAYÜL YOKLAMALARI HAFTAYA

Yarın İlçe Başkanlığı aday adaylığı başvurularının sona ermesiyle birlikte temayül yoklamalarına geçilecek. Yeni ilçe başkanının ve yönetimin önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.  Bu süreç ile ilgili de bilgi veren Fırat, “tepeden inme” bir yönetim ortaya çıkmayacağını belirterek, yeni yönetimin belirlenmesinde tüm partililerin görüşünün alınacağını belirtti. Fırat şöyle konuştu: “İstifamla birlikte yönetim de düşmüş oldu. Yönetimde yer alan arkadaşlar arasından yeni yönetimde de çalışmak isteyenler olacaktır, onlarda adaylık için başvuracak. Diğer taraftan AK Parti üyesi olan herkes bu görevlere talip olabilir. Yönetimde görev almak isteyenler için başvurular ise pazartesi günü başlayacak. Yeni yönetimin belirlenmesinde tepeden inme bir anlayışla hareket edilmeyecek. Akyurt’ta 6 bin 300 üyemiz var, üyelerimizin görüşleri alınacak, mahalle başkanlarının görüşleri alınacak, herkesin görüşleri alınarak adaletli bir seçim gerçekleştirilmiş olacak” dedi. Haber: Onu Kök