Akyurt Gazetesi

Aksiad Akyurt Sanayici Ve İş İnsanları Derneği

Altınova Mah. Öner Sok. No:20/d Pursaklar, Ankara
Cep Onaylı
Mesaj Gönder
Aksiad Akyurt Sanayici Ve İş İnsanları Derneği
Altınova Mah. Öner Sok. No:20/d
Pursaklar , Ankara
İş Alanları

Fabrika- Serbest Bölge

Akyurt Sanayici Ve İş İnsanları Derneği Nisan 2002 Yılında Kurulmuştur. Dernek Merkezi Akyurt-Ankara Olup, Derneğimizin Kısa Adı Aksiad'dır.

Aksiad Akyurt Sanayici Ve İş İnsanları Derneği Hakkında

Akyurt Sanayici ve İş İnsanları Derneği Nisan 2002 yılında kurulmuştur. Dernek merkezi Akyurt-Ankara olup, derneğimizin kısa adı AKSİAD'dır. Kuruluş yılında üye sayımız 8 olmasına rağmen, şuanda 120 üyemiz yer almaktadır. AKSİAD üye kuruluşlarındaki istihdam sayısı 25.000 kişi olup, ihracat toplamı 500.000.000 $'dır. Derneğimizin üye olduğu üst kuruluşlar ise İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu-İÇASİFED ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu-TÜRKONFED'dir. Derneğimiz 2018 yılında yaptığı Genel Kurul Toplantısı'nda yapmış olduğu tüzük değişikliği ile ismini "Akyurt Sanayici ve İş İnsanları Derneği" olarak değiştirmiştir.

Derneğimizin amaçları ise;

 • Üyeler arasında daha sıkı bir beraberlik ve işbirliği sağlamak
 • Sanayici ve işadamlarının iş ,etik , sosyal-kültürel, ticari ve mali sorunları hususlarında çalışmalar yapmak ve yardımcı olmak,
 • Türkiye'nin her alanda yeniden yapılanması yolunda çalışmalarda bulunmak ve teşvik etmek,
 • Kişiler ve kurumlar arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri sürekli ve dengeli olarak güçlendirmeye yönelik çalışmaları teşvik etmek, Ulusun bağımsızlığını, bütünlüğünü ve ülkenin bölünmezliği ile cumhuriyet ve demokrasiyi korumak ve kollamak

Belirtilen hedefler çerçevesinde, Dernek MAN A.Ş direktörlüğünde İrfan Giral'ın öncülüğünde kurulmuş ve kurulduğu yıldan itibaren Ankara'nın önde gelen sanayi bölgelerinden biri olan Akyurt bölgesindeki en önemli sivil toplum örgütü haline gelmiştir. Valilik, Belediye, Kaymakamlıklar ile çok kuvvetli ilişkiler tesis edilmiş ve sanayileşmenin önündeki sorunlara somut çözümler bulunmaya çalışılmıştır. Akyurt bölgesinde ilk olarak Gazi Üniversitesi'ne bağlı bir meslek yüksekokulu açılmasında kilit rol başarı ile yerine getirilmiş, doğalgaz, elektrik, itfaiye gibi temel ihtiyaçlar üzerinde durulmuş ve çözümü için çaba sarf edilmiştir. Üyelerine; iş sağlığı-iş güvenliği, çevre, iş hukuku, yangın vb konularda eğitimleri düzenlemiş, okullara, engellilere destek amacıyla faaliyet göstermiş, toplumsal duyarlılık amacıyla ağaçlandırma kampanyaları organize etmiştir. Seçimlerden önce ziyarete gelen tüm partilerin milletvekili adaylarına sorunlar ve beklentiler birinci elden iletilmiştir.

Yorumlar

 • 5/5

  vinç ustası işinin ehli

 • 5/5

  teşekkürler

 • 5/5

  teşekkürler hizmet için

 • 5/5

  teşekkürler

 • 5/5

  zamanında hizmet teşekkürler

 • 5/5

  iyi hizmet teşekkürler

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!