Akyurt Gazetesi

Akyurt’un 4 Takımı Sezonu Kupayla Kapattı

Akyurt Belediye Spor, 6 takımla liglere katılan kulüp, 4 takımı sezonu kupayla kapattı.

Akyurt Şehir Stadı'nda düzenlenen kupa töreniyle sporcular kupalarına kavuştu.

Akyurt Belediye Spor futbol takımı, altyapıya verdiği emeğin karşılığını almaya başladı. 6 takımla liglere katılan kulübümüzde, 4 takımımız sezonu kupayla kapattı. Akyurt Şehir Stadı'nda düzenlenen kupa töreniyle sporcularımız kupalarına kavuştu.

Akyurt Belediye Spor U-11, U-13, U-14 ve U-16 takımları Ankara amatör liglerinde oynadıkları futbolla herkesi kendilerine hayran bıraktı. U-11 takımımız grubunu ikinci sırada tamamlarken, U-13 takımımız yenilgisiz şampiyon oldu ve sezon boyunca kalesinde sadece 2 gol gördü. U-14 takımımız ligini üçüncü sırada bitirip başarı elde ederken, U-16 takımımız ise yenilgi almadan ikinci sırayı elde etti. Özellikle İstanbul kulüplerinin Ankara'daki pilot takımları ile yaptıkları maçlarda oynadıkları futbolla dikkatleri üzerlerine çeken gençlerimiz, kupalarını alırken haklı bir gurur yaşadılar.

Belediye Başkan Yardımcısı ve Akyurt Belediye Spor Kulübü Başkanı İlhan Şener'in organize ettiği kupa töreninde Belediye Başkan Gültekin Ayantaş ile birlikte Kulüp Başkanı Şener, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mahmut Demirkan, kulüp yöneticileri, sporcular, destek veren okul müdürleri ve aileleri de yer aldı.

Tüm takımlarımızın kupalarını takım kaptanlarına Başkan Ayantaş verirken, yaptığı konuşmada "Ben de eski bir futbolcuyum. İmkanlarımız çok daha kısıtlıyken spora gönül verip, topun peşinden koştuk. Spor kötü alışkanlıkların önüne geçmede önemli bir araçtır. Spordaki başarılarınızın yanında okullarınızda da başarılı öğrenciler olmanızı istiyorum. Spor ve öğrenimin bir arada yapılmayacağını söyleyen çok insan var. Ben buna katılmıyorum. Geçmişten örnek verecek olursak eski Fenerbahçeli Oğuz Çetin inşaat, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ise metalürji mühendisidir. Bu örnekler çoğaltılabilir. Sizler de iki alanda başarıyı yakalayabilirsiniz. Programlı çalışarak, zamanı iyi kullanarak bunu başarabilirsiniz. Bu başarılarınız bizleri çok mutlu ediyor. Sizlere ve teknik ekibimize teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Kuruluş - 2009 akyurtrehberi.com - Her hakkı saklıdır.